Vecsés, Üllővel és Ecserrel legyen önálló járás

Vecsés önálló járási székhelyű település szeretne lenni.A kialakítandó vecsési járásba Üllő, Ecser partnertelepülések tartozhatnának.

Vecsés Város nem kíván a gyáli járási körzethez tartozni.

Érvek:

Vecsés-Üllő 37.000 lakost képvisel, ebből 32.422 fő állandó, 4.500 fő tartózkodási engedéllyel rendelkezik. Ecserrel bővülve ez a lélekszám már 41.000 fő lenne. Vecsés fejlett intézményhálózattal rendelkezik, közigazgatási kérdésekben pedig körzetközponti feladatokat lát el. Több mint 10 éve rendelkezünk okmányirodával. Városunk a térség legerősebb gazdasági szereplője, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér részben városunk közigazgatási területén helyezkedik el. A Vecsésen elérhető közszolgáltatásokat a környező településekről is rengetegen veszik igénybe, pl. az Okmányiroda havi 1.000 ügyet bonyolít. A Vecsést felügyelő szakigazgatási szervek (pl. Földhivatal, ÁNTSZ, Élelmiszerhatóság) központja Monor. A bíróság és a rendőrkapitányság is monori központú. 2011. decemberétől Vecsés új választási körzetközpont lett. Ennek kiterjedése Gyáltól Pécelig tart. Szakorvosi Rendelőintézetünk az egész kistérség legmodernebb intézménye, 180.000 beteg látogatja évente. A rendelőintézet keretein belül egynapos sebészet is működik (1.000 műtét/év).Fontos szempontnak tartjuk, hogy a Minisztérium által kidolgozott vitaanyagban a tervezett vecsési járási körzetnél jóval kisebb lélekszámú járási központok is szerepelnek. Ha csak Pest megyét nézzük, említhetjük a szobi vagy a ráckevei járási körzetet. A vecsési lakosság számára ügyes-bajos dolgainak elintézésekor nem jelent gyors és könnyű hozzáférést a gyáli járási körzet. A két település között nincs közvetlen tömegközlekedési kapcsolat, a fővároson keresztül pedig az oda-vissza út majdnem 3 óra.