Hazai győzelem Vecsés FC-Honvéd MFA 1-0

A labdarúgó NB II-ben a 24. forduló találkozóit rendezik meg ezen a hétvégén. Az utóbbi három mérkőzésen 9 pontot szerzett a Honvéd, amely ahhoz a Vecséshez látogatott, akiknek az egész eddigi bajnokság kellett ahhoz, hogy ugyanennyi pontot gyűjtsenek össze.
Hazai részről is nagy volt a fogadkozás: Duró József csapata első hazai győzelmére készült. Utoljára 2011. június 4-én a Mezőkövesd ellen gyűjtötték be a hazaiak a három pontot, és ezt a találkozót bizony még az előző kiírásban rendezték.Ősszel a Bozsik Stadionban Vólent és Futó találataival 2:0-ra nyert a Honvéd.
Fritz Attila, Edouard Ndjodo és Madar Máté is korábban a Honvéd játékosaik voltak korábban. Duró József, a jelenlegi vezetőedző pedig 1992 és 1996 között játszott Kispesten (tagja volt az utolsó bajnokcsapatunknak), 2003-ben pedig a Honvéd vezetőedzője volt.

VECSÉS: Horváth G. ? Balázs B., Madar M., Farkas V., Fritz ? Kollár, Petruska, Obot (Soóky 90′), Szurkos ? Török S., Ndjodo (Piros 67′)
Vezetőedző: Duró József

HONVÉD MFA: Czuczi ? Gengeliczki, Moga, Baráth ? Szala, Lengyel ? Németh N. (Porcari 65′), Hidi (Futó 55′), Vernes (Csontos 78′) ? Bozovic, Erdélyi
Vezetőedző: Pári Sándor

A találkozó ezúttal fényesen  kezdődött a számunkra: a 10. percben Török Sándor szánta el magát mintegy 18 méterről lövésre, a remekül eltalált labda pedig Czuczi fölött a léc alá vágódott. 1:0!
A 19. percben Ndjodo tette ki a labdát a jobb szélre, Obot pedig kevéssel lőtt a jobb sarok mellé. Czuczi már verve volt.
Egy perccel később Vernes jobb oldali szabadrúgását fejelte Bozovic ígéretes helyzetben mellé.
A 37. percben a gólszerző Török Sándor indult el a félpályáról,  ellenfél védői többnyire tisztes távolságból követték, ráadásul egyszer még a labda is visszapattant elé, aztán a 16-os vonalánál lövésre szánta el magát, de Czuczi bravúrral mentett szögletre.
A 44. percben ismét Töröké volt a főszerep: az alapvonaltól zavartalanul guríthatott középre, de Obot óriási ziccerben megkegyelmezett.

Négy perc telt el a második félidőből, amikor Hidi Patrik kapott sárgát egy felezővonalnál elkövetett szabálytalanságért.
Az 55. percben Hidit Futó Zsombor váltotta. Két perccel később Vernes bal oldali beadását lőtte mellé Lengyel Gyula.
A 65. percben Kollár Dániel sárgult be,  Honvédnál  pedig Németh Norbert helyére érkezett Porcari.
A 67. percben Duró József is cserélt: Ndjodo le, Piros Gábor be.
A 76. percben Szala Ákos kapott sárga lapot, két perccel később pedig Pári Sándor kihasználta az utolsó cserelehetőségét: Vernest Csontos Ádám váltotta.
A 81. percben végre egy igazán színes momentum szemtanúi lehettünk: Piros kapott sárgát…
A 90. percben Obot helyére Soóky érkezett a hazaiaknál, Szurkos pedig sárga lapot kapott.
A 91. percben Piros Gábor gurított az üres kapura, az egy perce beállt Soóky László pedig a gólvonalon beleért a labdába, ennek köszönhetően a játékvezető les miatt érvénytelenítette a  biztos találatot. Ez amatőr hiba volt!

A két vezetőedző így látta a mérkőzést:

Duró József (Vecsés FC): A helyzetkihasználásunk továbbra is katasztrofális volt, az első félidőben már több góllal kellett volna vezetnünk. Úgy érzem, hogy megérdemelt győzelmet arattunk.

Pári Sándor(Honvéd MFA): A pénteki és szombati nap történései után nem lepődtem meg. Úgy gondolom, hogy nagyon sok embernek még bele kellene tenni ebbe a halmazba, mielőtt bármit is ki akarna venni belőle. A lelkes hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott.