Hadifogolymise és találkozó

Az Egyházközség, Vecsés Város Német Nemzetiségi Önkormányzata és a Kulturverein Vecsés Tisztelettel hívja Önt és Családját 2012. szeptember 30-án vasárnap tartandó hadifogolymisére és találkozóra.

A szentmisét dr. Gerhard Piesch  limburgi segédpüspök úr mutatja be 15 órakor a falusi Szent Kereszt templomban (Vecsés, Jókai Mór utca 70.).
A szentmisét követően püspök úr megáldja a Fő úton felállított keresztet, amelyet Oláh Katalin szobrászművész műve. A kereszt  megáldása után a Grassalkovich Antal Német Nemzetiségi és Kétnyelvű Általános Iskolába hívják a részvevőket, (címe: Vecsés, Fő út 92.).ahol az iskola aulájában a Grassalkovich Antal Általános Iskola diákjainak megemlékező műsorát, a  Petőfi Gimnázium duett előadását, valamint a Wetschescher Nachtigallen kórus és az Ifjúsági Harmonika zenekar előadását tekinthetik meg kedves vendégek.

Egyházközség, Német Nemzetiségi Önkormányzat, Vecsés Kulturverein

Einladung

Kirchengemeinde, Donauschwäbische Selbstverwaltung Wetschesch, Kulturverein Vecsés

 Wir laden Sie und Ihre Familie am 30-ten September 2012 zur Messe für die Kriegsgefangenen herzlich ein. Dr. Gerhard Pieschl, der e. m. Weihbischof von Limburg/Lahn, zelebriert die Messe um 15 Uhr in der Dorfkirche ?Szent Kereszt? (Adresse: Vecsés, Jókai Mór. u.70.). Nach der Messe segnet Herr Bischof Pieschl  das von der Bildhauerin Katalin Olah gefertigte Kreuzdenkmal an der Hauptstraße. Nach Einweihung laden wir die Teilnehmer in die Anton Grassalkovich Grundschule ein. Adresse: Vecsés Fő út 92.). In der Aula der Grundschule erinnern wir an die Kriegsgefangenen mit Aufführungen, mit der Teilnahme der Schüler von Anton Grassalkovich Grundschule, das Duett der Schülerinnen aus dem Petőfi Gynasium,der Wetschescher Nachtigallen und der Jugend Akkordeonorchester.

Kirchengemeinde,  Donauschwäbische Selbstverwaltung Wetschesch,  Kulturverein Vecsés