Ünnepi egyházi szertartások Vecsésen

Miserendek, istentiszteletek városszerte az ünnepi időszak alatt, időpontok és felekezetek szerinti bontásban.

petőfi tér12
Dr. Huszka Mihály katolikus plébános szerint az ünnepek során azok a hívek is ellátogatnak a templomba, akik az év többi alkalmára nem tudnak elmenni. Mint a plébános elmondta, ebben az évben december 24-én a 24 órakor kezdődő Szentmisét a Vecsési Szent Kereszt templomban tartják, előtte 22 órakor szintén ?éjféli misét? tartanak a Petőfi téri Jézus Szíve plébániatemplomban.

 A vecsési Irgalmas Jézus Plébánia nevében Varga Péter atya ?Zenés karácsonyi történet? előadásra hív mindenkit.:

Mielőtt otthoni családtagjainkkal ünnepelnénk, ünnepeljünk az egyházzal, mint nagy családunkkal. És ajándékozzuk meg gyermekeinket, hittanosainkat is ezen alkalommal (mint máskor). És jöjjünk azért, mert oly nagy szeretettel készülünk erre a karácsonyi előadásra: a Lángocskák gyermekénekkarral egész évben tanulgattuk ezeket az énekeket! És sok áldozatot hoztak a felnőtt énekkar tagjai is. Mi fordítottuk magyarra ezt a darabot, mely tele van zenével, és zenészeink még szebbé teszik. Jöjjünk tehát december 24-én, 16.00 órára!?

A Vecsési Református Gyülekezetben a következő események lesznek még ebben az esztendőben:

December 23. 18 órakor Bűnbánati esti istentisztelet, készülés karácsonyra

December 24. 16 órakor Gyermekek karácsonyi szolgálata a templomban

December 25. 10 órakor Karácsony első napi úrvacsorás istentisztelet a  templomban

December 26. 10 órakor Karácsony másnapi úrvacsorás istentisztelet

December 29. 10 órakor Vasárnap délelőtti istentisztelet

December 30. 18 órakor Bűnbánati úrvacsorára előkészítő istentisztelet a Gyülekezeti Házban

December 31. 16 órakor Óévi hálaadás és gyászolók istentisztelete a templomban

 

A Vecsési Evangélikus Egyházközség szentesti istentisztelete december 24-én 15 órakor kezdődik.

Az istentisztelet elején szeretettel fogadják, ha valaki szívesen olvas verset, vagy eljátszik egy zeneszámot a megjelenteknek. A gyerekekkel Lev Tolsztoj: Panov apó karácsonya című művét adják elő. Fellép a gyülekezet kórusa, a Vecsernye is. Végül együtt gyújtják majd meg a karácsonyfán a gyertyákat.

Az ünnepi alkalmak a következőképpen alakulnak:

December 25-26-án 10 órakor istentisztelet úrvacsoraosztással

December 31-én 17 órakor óév esti istentisztelet gyertyagyújtással.

Január 1-jén 10 órakor újévi istentisztelet úrvacsoraosztással

A Vecsési Evangélikus Egyházközség felhívásában kéri, hogy aki tud beteg, ágyhoz kötött testvérükről, aki szívesen venné, hogy az ünnepi időszakban meglátogassák, vagy szívesen venne úrvacsorát, jelezze!

 www.vecses.hu