Közeledik a XIX. Vecsési Káposztafeszt

Méltán lehetünk büszkék Vecsés egyik legismertebb és egyértelműen legízletesebb termékére, a savanyított káposztára.
Szeptember 21-22-én, a XIX. Vecsési Káposztafeszten ennek a vitaminokban gazdag zöldségnek minden formájával találkozhat majd a rendezvényre kilátogató közönség.
Az idén 20 éves Magna Cum Laude lesz a XIX. Vecsési Káposztafeszt egyik sztárvendége. A zenekar koncertje szeptember 22-én, vasárnap 19 órakor kezdődik a Becherovka Színpadon.





Az érdeklődők megtekinthetik az ORSZÁG LEGNAGYOBB KÁPOSZTÁJÁT, részt vehetnek a KÁPOSZTAEMELŐ VERSENYEN, kipróbálhatják a KÁPOSZTAGYALULÁS és a TÖLTÖTT ALMAPAPRIKA KÉSZÍTÉSÉNEK tudományát, ellátogathatnak egy CSALÁDI SAVANYÍTÓÜZEMBE, szavazhatnak a SAVANYÚSÁGVERSENYRE benevezett ínyencségekre, és ehetnek-vihetnek azokból a KÁPOSZTÁS ÉTELEKBŐL, melyek helyben készülnek.

A rendezvényen minden látogató megkóstolhatja a HÍR-es, azaz a Hagyományok Ízek Régiók védjeggyel ellátott savanyított káposztát.

A Káposztafeszt egyik fő eseménye a szentmise és a terményáldás, valamint a Szent Kereszt templomtól induló látványos felvonulás, továbbá a vendégcsalogató főzőverseny az Epresben. A zsűri elnöke szombaton Jegenyei István séf, vasárnap Szőke András lesz.



Programok

A XIX. Vecsési Káposztafeszt – Wetschescher Krautfest programkínálata

TOVÁBB ÉLŐ SVÁB HAGYOMÁNYOK

A BECHEROVKA SZÍNPAD PROGRAMJA:  

2019. szeptember 21. szombat:

10:00   Újhartyáni Sváb Parti
12:10   Karibi Tánc Klub
13:00   Köszöntő
13:05   Vecsési tánccsoportok műsora:
Mosolyország Óvoda Süni csoportja
Falusi Nemzetiségi Óvoda Katica csoportja
Edelweiss Tánccsoport
Grassalkovich Antal Ált. Isk.- Flinke Beine Tánccsoportja
Jugendliche Rosmerein Tánccsoport
Petőfi Sándor Ált. Isk. – Margareten Tánccsoportja
Rosmarein Táncegyüttes
Lumpen Klumpen Tánccsoport
13:50   Táncház – Vecsési Táncok
14:05   Magyar Pálinka Lovagrend programja
14:25   Grassalkovich Antal Ált. Isk. –Singende Herzen Kórusa
14:35   Wetschescher Nachtigallen
15:00   Kaláka
16:25   B-Funk Orchestra
17:45   New Dance World Tánciskola
18:20   Főzőverseny eredményhirdetés
19:00   Káposztafeszt SlágerParty:
Dj Thomx, Cory (Happy Gang), Dj. Dominique, Korda György és Balázs Klári,
Groovehouse, Csordás Tibi, Animal Cannibals, Burai Krisztián, Bárány Attila, Dj Stuka

2019. szeptember 22. vasárnap:

10:00   Rozmaring Szerb Táncegyüttes és a Ruzmarin Folkestars
11:00   JamLand Tánciskola
13:00   Köszöntő
13:10   Törökbálint-Groβturwall bemutatkozik
14:30   Döbrentey Ildikó – Gryllus Vilmos – Levente Péter: VARÁZS-ÓRA
16:00   Krautkraft– káposzta kitartó verseny
16:30   Dirndl- és nemzetiségi ruha verseny
17:00   Káposztapakoló verseny
17:30   Eredményhirdetések
19:00   Magna Cum Laude koncert

A Káposztafeszt további híreit, programjait a http://www.vecsesikaposztafesztival.hu/hirek oldalon olvashatják.